Strieborná minca Hadrosaurus 1 Oz, 2019 PP

91,26 EUR

Fixácia ceny: okamžitá

Dostupnost: predpoklad 5 dní

Materiál:

Rýdzosť: 99,99 %

Hmotnosť: g

Šrafovacie dinosaurální mince, ktoré svieti v tme! Na svete je málo miest, kde boli nájdené embryá dinosaurov, ale Kanada je jedným z nich. V roku 1987 sa škrupiny nachádzajúce sa v Devil 's Coulee v južnej Alberte viedli k objavu jedného z najväčších hniezdisk dinosaurov v Severnej Amerike. Tam, paleontológovia z kráľovského Tyrrell múzea objavil skamenený pozostatky Hypacrosaurus stebingeri hniezda, vajcia, dokonca aj embryá - vzácny nález pre druh, ktorý pred 75 miliónmi rokmi obýval krajinu. Jemná strieborná minca je dokonalým tvarom pre farebné znázornenie dieťaťa Hypacrosaurus, ktoré sa odvíja od vajíčka proti rytému lesnému pozadia.
Špeciálne funkcie:
- vajcovitý tvar vašej mince je dokonale vhodný pre tému dinosaurov a je to naša prvá dinosaurusová mince v tvare vajcia!
- Keď je aktivovaná, technológia žiarivých svetiel odhaľuje skrytý obraz: kostru mladého Hypacrosaurus stebingeri.
- Dizajn bol odborne preskúmaný v Alberta Royal Tyrrell Museum of paleontológ. Vaše mince navyše upozorňuje na objav jedného z najväčších hniezdisk dinosaurov v Severnej Amerike v roku 1987.
- Technológia žiara v tme môže byť aktivovaná prostredníctvom kapsule.
- Kráľovská kanadská mincovňa osvedčuje všetky svoje zberateľské mince.
- Na celom svete bude k dispozícii len 4000 mincí.

dizajn:
Navrhol Julius T. Csotonyi, mince bola skontrolovaná pre vedeckú presnosť paleontológov v Royal Tyrrell Museum of Palaeontology v Drumheller, Alberta. Vyznačuje sa farebným vyobrazením mladého Hypacrosaurus stebingeri, ako sa to mohlo objaviť pred 75 miliónmi rokmi. Mláďa sa vynorí z vajíčka proti ryté prehistorickej krajine ihličnatých stromov, ihličnanov, kríkov a nízkych rastlín. Jedinečne tvarovaný zobák Hypacrosaurus je zobrazený v pravom bočnom profile, keď sa liahne nahor; ešte nemá kostnej hrebeň, ktorý je charakteristickým rysom dospelého Hypacrosaurus. Technológia Glow-in-the-dark odhaľuje skamenené pozostatky, ktoré sú založené na tých, ktoré boli odhalené v Devil 's Coulee v južnej Alberte.

Viete že ..
Mláďatko Hypacrosaurus je asi 1 m dlhé. Ale vo veku 10 rokov, jeho veľkosť bola 10 metrov. Museli prežiť dravca, ako sú tyrannosauridy a dromaeosaury, aby prežili.
Hypacrosaurus sa vracal do jedného hniezda kde nakladal až 26 vajec. Každé vajce malo priemer približne 20 centimetrov, alebo zhruba veľkosť volejbalu!
Podobne ako hniezda moderných krokodílov boli vajíčka Hypacrosaurus pochovaná pod hromadu vegetácie pre inkubáciu. Rozklad rastlinnej hmoty produkoval teplo potrebné na inkubácii vajec, pretože rodičia boli príliš veľkí, než aby mohli sedieť na vajciach ako moderné vtáky.
Dospelý Hypacrosaurus mal na vrchole hlavy dutý hrebeň ktorý bola spojený s jeho dýchacími cestami, aby zosilnel jeho volanie, takže ostatní ju mohli počuť z diaľky.
Dospelí jedáci mali tisíce zubov. Nové vždy nahradili starší.

Ryzost99,99 %
Váha g31,82
Rozměr mm45x33